Belfort

TÝDEN.CZ

23. 10. 2018
Rubrika: O politice

Paní kašpárkovou na Klause!

Autor: David Vorovka

10.08.2010 10:08

Škoda nám všem, že paní Tydlitátová neradí našemu prezidentovi. Jestliže je pravda, jak dětinsky a nesmyslně tvrdí, že hlava státu je "na ozdobu" a že autoritu požívá jen skrze své rádce, pak vědomí, jaký kousek od štěstí a osvícené politiky nás dělí, vyvolává nesnesitelnou bezmoc a trudnomyslnost... Stačilo by, aby pan Klaus dostal rozum nebo aby se jednou podíval na blog Týdne, objevil její geniální glosy a pak by mu snad jeho omezená inteligence dala poznat, jaký poklad by v ní získal!

V tu chvíli by se navrátily časy, kdy našemu prezidentovi tleskali v Kongresu- přestal by jen vykládat o hysterii globálního oteplování a konečně všem přiznat, že bez klobouku už není radno ani vystrčit nos z domu, jinak by nám uhořel. Možná by mu zatleskali i v Evropském parlamentu, kdyby tak nactiutrhačně nekritizoval Lisabonskou smlouvu, na které si hordy politiků a úředníků dali sakra záležet, že ji udělali s dodatky a různými přílepky tak nesrozumitelnou, že jí rozumějí sotva oni sami.

Hned jak by se díky projevům psaným paní Tydlitátovou nabažil potlesku ve Washingtonu a Štrasburku (a mediálně masírovaná společnost spolu s ním), naplánovala by mu kašpárková oberporadkyně cestu do Izraele. Tam by pochválil hrdinný boj Izraelské armády v pásmu Gazy za bezpečnost tohoto bohem vyvoleného národa a poznamenal by něco o tom, že když Palestinci nechtějí jednat, můžou si za to sami. Že Izrael nechce jednat s Hamásem je přece pochopitelné. Jelikož pan prezident rozumí všemu a jeho poradkyně zase ví všechno nejlépe, poradil by rovněž, jak vybombardovat Írán, aby neohrožoval celosvětový mír.

A možná by se nakonec zastavil i u Zdi nářků a kdo ví, třeba by tam na lísteček napsal něco jako: "Koho jsem si to zase najal? Sice nekrade a není duševně vyšinutá jako mí poradci před ní, ale když ona ví všechno líp než já!"Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  5.63

Diskuze

David Vorovka

o politice, mezinárodní situaci, vojenství...
civ. foto.jpg
Oblíbenost autora: 6.78

O autorovi

Dlouhodobě se zabývám otázkami mezinárodní i české bezpečnosti, politickou situací ve světě a dalšími fenomény z historie a současnosti. http://www.facebook.com/david.vorovka

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031