Belfort

TÝDEN.CZ

23. 10. 2018
Rubrika: O zdraví

Konec pandemie, která neexistovala

Autor: David Vorovka

10.08.2010 21:24

Dnes (10.8.) prohlásila Světová zdravotnická organizace (WHO) pandemii takzvané prasečí chřipky za skončenou. Podle ředitelky Chanové proběhla pandemie bez větších komplikací. "Tentokrát jsme prostě měli velké štěstí. Virus během pandemie nezmutoval ve smrtelnou formu." Skutečně šibalská formulace.

Sice nevím, jestli si někdo vůbec všiml, že by se kdekoliv skutečně šířila nějaká pandemie ohrožující miliony lidí, jak WHO vytrubovala do světa, ale aspoň víme, že teď už můžeme být v klidu a že kdyby něco, tak nás statisíce ve skladech zaprášených ampulí s vakcínama ochrání. Díky hysterii, kterou WHO vyvolala, přistoupila řada států k nákupu těchto drahých vakcín, které jako zázrakem byly připraveny hned poté, co minulý rok k proklamaci o celosvětové hrozně viru chřipky došlo. Jen málo států jako Polsko, hysterii nepodlehlo. Tvrdím, že jsme byli svědky podvodu, jehož cílem bylo prodat miliony vakcin za miliardy dolarů a vyvolat všeobecný strach vedoucí k posílení globální pozice WHO. 

V souvislosti s praseční chřipkou došlo ke změně stanov této organizace. Původní ustanovení o vyhlášení pandemie a následných preventivních kroků vlád (mezi něž patří nákupy vakcín) se změnilo z podmínky, že pandemie se vyhlásí, pokud situace dosáhne určitých parametrů, na formulaci, že pandemie bude vyhlášena a státy vyzvány ke krokům, pokud jen HROZÍ, že kritéria se naplní. Kdo o tom, že něco hrozí, bude rozhodovat, je jasné. Že zde šlo o první příklad v praxi naplnění modifikace práv WHO, není pochyb.

Tato absurdní situace, tvoří pouze segment celkové problematiky. A nakoupené vakcíny pouze zlomek zbytečných výdajů. Další násobky částek se každoročně vynakládají samotnými systémy zdravotnictví podávajících očkovací látky proti sezónní chřipce. Tento blud podporují jak vlády, tak i zaměstnavatelé. Zcela nepopiratelný fakt, že každá taková vakcína umí zablokovat jen jeden konkrétní typ chřipky z desítek možných, a že tím obírá samotný organismus o schopnost si protilátky vytvářet samo, zcela přehlížíme. A to pomíjím prostou myšlenku, že chřipka patří do zcela běžných a nenáročných onemocnění, proti kterým se očkovat a negativně tak ovlivňovat organismus, je směšné a nezodpovědné. Kvůli chiméře o zabránění pár dnů teplot a kašle do sebe vpravím chemický koktejl látek, jejichž účinnost není absolutně prokázána.

Žijeme v absurdní době, kde rodinné a generační vazby, návyky a rady, jsou válcovány vlivem globálních struktur. Děti ve školním věku chceme učit o sexu, podsouvat jim, co je a co není normální, Brusel nám diktuje, jaké žárovky můžeme kupovat (a pranic mu nevadí, že Nový Zéland stejné žárovky odmítl jako závadné), ve jménu svobod válčíme tisíce kilometrů daleko a je nám jedno, jako v případě Iráku, že důvod se ukázal jako zcela vymyšlený. Jestli si toto neuvědomíme dnes, nebudeme mít právo si žehrat a nadávat zítra.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  4.69

Diskuze

David Vorovka

o politice, mezinárodní situaci, vojenství...
civ. foto.jpg
Oblíbenost autora: 6.78

O autorovi

Dlouhodobě se zabývám otázkami mezinárodní i české bezpečnosti, politickou situací ve světě a dalšími fenomény z historie a současnosti. http://www.facebook.com/david.vorovka

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031