Belfort

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O špatných věcech

Golda Meirová dneška

Autor: David Vorovka

04.10.2010 00:14

"Na několika facebookových skupinách se objevil seznam pravicových politiků, novinářů a publicistů, se kterými má být po volbách zúčtováno."

"Tentýž seznam je možné najít i na facebooku příznivců Václava Havla. "Pane prezidente, věřím, že budete na naší straně v boji proti těmto fašounům!!! Antifa!!!," píše autor seznamu. Svůj soupis umístil i na stránky "Jsem pro adopci dětí homosexuály", "Iniciativa Ne rasismu", a na další facebookové profily." 

"Na jiném místě je soupis prezentován jako "Seznam českých homofobů a homofobek." Autor prosí ostatní diskutující "o další doplnění - pouze o osoby, které publikují, nebo jsou veřejně činné."  

"Následuje seznam lidí, se kterými má být zúčtováno. Kromě prezidenta Václava Klause s manželkou a jeho spolupracovníků Ladislava Jakla a Petra Hájka je na seznamu i řada dalších pravicových politiků - například Jana Bobošíková, Petr Mach, Ivana Řápková, Michaela Šojdrová, Ivo Strejček, Liana Janáčková, Eva Dundáčková, Miroslava Němcová, ale i litoměřický biskup Jan Baxant či zpěvák Daniel Landa. Na seznamu také figurují představitelé občanského sdružení Akce D.O.S.T Michal Semín, Petr Bahník, František Červenka, Ladislav Bátora a Martin Čejka, novináři Adam B. Bartoš a Lukáš Petřík, publicista Benjamin Kuras či Alexandr Tomský.

"Levicoví extrémisté mají podle seznamu políčeno i na konzervativní instituce. Na listinu zařadili místopředsedkyni Hnutí pro život Zdeňku Rybovou, ředitele Občanského institutu Romana Jocha a jeho zástupce Matyáše Zrna, šéfredaktorku katolického periodika Res Claritatis Michaelu Freiovou, ale i proti feminismu vystupující miss Dominiku Hužvárovou. Soupis nepohodlných osob je nadepsán "Klerofašisti, kleronacisti, lefebristi a příznivci diskriminace v ČR". Autor děkuje za poskytnuté informace několika lidem."

"Za mnoho poskytnutých informací děkuju Lídě Hamplové, Věrce Tydlitátové a hnutí Antifa.cz. Budu si vážit lidí, kteří mi pomohou jej rozšířit," píše autor seznamu." 

"Redakce Prvnizpravy.cz nikde netvrdí, že se Tydlitátová s Hamplovou na seznamu přímo podílely. Obě autorky však píšou texty, ve kterých pravicové osobnosti osočují z neonacismu." 

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/na-webu-je-seznam-konzervativcu-urcenych-k-likvidaci/ 

Toto je článek z internetu veřejně dostupný, který ponechám bez komentáře, myslím, že to vypovídá dost samo o sobě.

 

S Věrou Tydlitátovou mám svou zkušenost. Když jsem na tento blog uveřejnil přepis webové stránky pojednávající o rabínovi, který považoval Izrael za zlo, o Chazarii a o výrocích světových osobností jako byl Luther nebo Washington o Židech, začala místo argumentů harašit zákonem o šíření rasové nenávisti. No a světe div se, tento můj článek byl smazán a citované stránky rovněž! Tak jsem se chtěl dovědět, s kým mám tu čest, která "skvělá" osoba má takový vliv a dověděl jsem se toto:

"Mgr. Věra Tydlitátová Th.D. (* 17. května 1959) je česká výtvarnice, publicistka, judaistka a badatelka v oboru religionistiky. Zabývá se rovněž extremismem a xenofobií a je zakladatelka Ligy proti antisemitismu. Působí na Západočeské univerzitě jako vedoucí Centra blízkovýchodních studií na katedře antropologických a historických věd. Na svých blozích vystupuje kriticky proti neonacismu, krajní pravici i tradičním konzervativcům. Píše často nevybíravým stylem, za který je i kritizována. Ve svých textech často osočuje pravicové osobnosti z neonacismu. Názorově má problém i s levicovými aktivisty, kteří vystupují proti radarové základně v ČR a politice státu Izrael". Tolik Wikipedia 

Jinými slovy, kdo hájí jiný národní stát než Izrael, je neonacista. Proto veřejně prohlašuji: jsem Čech a stydím se za lidi, jako je paní Tydlitátová, jejíž jedinou agendou je hájit Izrael stejně oddaně jako Kmok sloužil Nicotě v Nekonečném příběhu...

 

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  3.33

Diskuze

David Vorovka

o politice, mezinárodní situaci, vojenství...
civ. foto.jpg
Oblíbenost autora: 6.78

O autorovi

Dlouhodobě se zabývám otázkami mezinárodní i české bezpečnosti, politickou situací ve světě a dalšími fenomény z historie a současnosti. http://www.facebook.com/david.vorovka

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031