Belfort

TÝDEN.CZ

22. 1. 2019
Rubrika: O politice

Krach bank v roce 2011?

Autor: David Vorovka

13.10.2010 22:34

„Masivní injekce likvidity nefungují… Nemůžete vzkřísit nesolventní zemi v systému, který je pochybný. Lidé řídící americkou ekonomiku zavedou americkou ekonomiku a finanční strukturu do velké černé díry. USA a svět budou brzy čelit vědomě zosnovanému globálnímu krachu.“ Bob Chapman 

Jak jsme asi mnozí zaregistrovali, šéf Federal Reserve Ben Bernanke varoval před neočekávaným vývojem americké (rozuměj světové) ekonomiky. „Neočekávaný vývoj“ je eufemizující deskripcí hluboké krize. Jak hluboké?

FED

Předně si uvědomme, kolik farizejství se skrývá za daným výrokem od reprezentanta instituce, jež vše toto zapříčinila. Není tajemstvím, že Fed je slovy realistů asi tak státní a federální jako Federal Express. Jde vlastně o konglomerát soukromých bank vlastněných elitami- jako Goldman Sachs, Merrill Lynch a další. Moc Fedu zakotvila podvodem skupinka kongresmanů před Vánoci 1913 v prázdné sněmovně (tehdy neexistoval požadavek minimálního kvóra při hlasování). Ústavou daná pravomoc lidu vydávat peníze prostřednictvím Kongresu Spojených států přešla na tuto soukromou instituci. Prezident Woodrow Wilson se na konci svého mandátu omlouval národu za tento podvod a varoval, že to může vést ke konci demokracie:

„Jsem nanejvýš nešťastný muž. Nevědomě jsem zničil svoji zemi. Velký průmyslový národ je kontrolován kreditním systémem. Systém kreditu je koncentrovaný v rukou úzké skupiny mužů. Rozvoj národa a všechny naše aktivity jsou proto v jejich rukou. Stali jsme se nejhůře spravovanou zemí, jednou z nejúplněji ovládaných vlád v civilizovaném světě. Není to už vláda svobodného národa, ani už to není vláda, založená na přesvědčení a hlasu většiny, ale vláda bude založená na názoru a tlaku malé dominantní skupiny mužů.“ A dále: „Od doby kdy jsem vstoupil do politiky, byly mi svěřovány názory mnoha mužů. Někteří z nejlepších mužů Spojených států na poli byznysu a průmyslu se bojí někoho a něčeho. Vědí, že existuje síla tak organizovaná, jemná, pozorující, propojená, komplexní a pronikavá, že je lepší mluvit o ní šeptem, je-li kritizována.“

Když chtěl John F. Kennedy skoncovat s praxí monopolu Fedu na emisi peněz, za které musí americká vláda vyplácet úroky (sic!), a zároveň vrátit do hry zlatý standard, díky jehož odstranění došlo k boomu spekulativního kapitálu, byl na něj spáchán atentát.

QE

V reakci na krizi v roce 2008 přišel Fed s kvantitativním uvolňováním peněz (QE), neboli s tištěním papírků bez jakéhokoli krytí a zdůvodňoval následnou sanaci velkých bank, které za krizí fakticky stály, snahou o nastartování úvěrů pro podfinancované společnosti. Byla to lež. Ve skutečnosti už spirálu ničím nekrytých „peněz“, z nichž jen nepatrná část odráží reálné ekonomické statky a práci, nelze zastavit a systém spěje k neodvratnému kolapsu. Banky to vědí a jen Fed s Wall Streetem drží scénář těchto věcí ve svých rukou. Žádný stát není schopen této globální dominanci čelit. Japonsko nedávno vydalo 500 mld. dolarů na oslabení jenu, ale marně.

VŠECHNY velké banky intoxikovala bezcenná aktiva. AAA ohodnocení přidělovaná cenným papírům byla sprostým podvodem ratingových agentur, jejichž nepotrestání je zločinem vůči všem lidem, kteří krizí utrpěli. Bez obalu se intoxikace projevila na Lehman Brothers, kterou nechaly finanční elity padnout. Důvod ovšem nespočíval v tom, že by se přiblížila bankrotu blíže než ostatní institucionální banky, jak by se mohlo zdát, ale v tom že měla nejvíc aktiv v Evropě. Jejím krachem se tedy problémy přelily i na druhou stranu Atlantiku. Výsledkem bylo Řecko (kterému s falšováním účetních údajů zdatně pomáhala Goldman Sachs) a drastické úspory podřezávající střední třídu v Evropě.

Přestože zmíněné cenné papíry ztratily podstatnou část tržní hodnoty, v bilancích stále figurují pod bilionovými kalkulacemi. Tato kamufláž umožnila Fedu očišťovat banky od toxických aktiv jejich skupováním v tranších za z éteru vytvořené peníze (kvantitativní uvolňování). Respektive QE I. v objemu 700 mld. USD bylo v podstatě účetní počítačovou operací, kdy tato virtuální čísla šla na účet bank výměnou za aktiva nakoupené Fedem, která měla pouze zlomkovou hodnotu od fiktivní účetní ceny. Transakce předstíraly, že banky disponují „nadbytečnými rezervami“, aby formálně vyhověly regulačním pravidlům. Pokud by k tomu nedošlo, pravda o insolvenci by rychle vyšla na povrch a následoval by hromadný výběr vkladů a investic.

První kolo QE nemohlo stačit, neboť smradlavá aktiva zahlcují peněžní domy v objemech mnoha bilionů dolarů. Chystá se tedy QE II.

„Také si vzpomeňte, že FED na vrcholku krize oznámil, že za tak zvané „nadbytečné rezervy“ globálních bank bude placen úrok, čímž se tímto bankám umožní „získávat“ úrok. Takže tu máme kolotoč peněz přesunujících se z pravé kapsy do levé kliknutím počítačové myši. FED vytváří peníze, použije je na nákup toxických aktiv, a stejné peníze se pak vracejí do FEDu od globálních bank, aby na nich získaly úrok. Díky této fikci QE jsou banky zaplaveny hotovostí, která jim umožňuje získávat úrok. Je proto nějaký div, že tyto banky oznámily rekordní zisky? Globální banky se zbaví části svého toxického odpadu za plnou hodnotu a bez nákladů, a dostanou zaplaceno za to, že se tohoto toxického odpadu zbaví prostřednictvím úrokových plateb. Navíc část těchto „peněz“ je těmito bankami použita na nákup amerických státních dluhopisů (které také nesou úrok), což obratem umožňuje americkému ministerstvu financí pokračovat v deficitním financování.“ Matthias Chang

KRIZE

První vlna krize zapříčinla, že 44 miliónů Američanů žije v chudobě a závislosti na potravinových lístkách. Každý den mizí pracovní místa díky globálnímu finančnímu systému a přesouvání výroby do zahraničí. „Oficiální nezaměstnanost, U3 na úrovni 9,75%, je blbost, když všichni se zbytkem rozumu se koukají na U6 a podvodný poměr narozených/zemřelých. Ano, nezaměstnanost je 21,625% a pro ty, kteří chtějí vidět pravdu, je viditelná na celém světě. Nemovitosti nadále klesají, protože spotřebitelé snižují zadlužení a spotřebu… Dojde k devalvaci dolaru a nesplacení dluhů. Sněhová koule se teprve dala do pohybu, a kde skončí nikdo neví. Chrám Federálních rezerv a Wall Street by mohl být docela dobře odsouzen ke zničení. Veřejnost nyní chápe, že Fed vlastní Wall Street a bankovnictví, a že ti činí opravdová rozhodnutí a jsou tvůrci všech insiderských informací. Profitují téměř na každém obchodu. Nemohou prodělat. Tu hru vlastní. To je důvod, proč v posledních 18 měsících došlo k exodu financí z akciového trhu na dluhopisový, do zlata, stříbra a komodit.“ Bob Chapman

Elity jsou si dobře vědomy situace a spolu s probuzenou hrstkou drobných investorů, kteří přestali podléhat klamným informacím z médií, nakupují zlato a stříbro, jejichž hodnota se dostává do rekordní výše. Z tohoto důvodu Weiner & Waxman navrhují zákon na regulaci obchodů s mincemi, jehož prostřednictvím chtějí získávat informace o jednotlivých kupujících. (Trochu odbočím: nemysleme si, že řada zákaznických karet- jako třeba ty vydávané firmami vlastnících hypermarkety, mají za cíl lákat zákazníky. Ve skutečnosti jde o doplněk bankovních údajů, internetových stop apod., takže v souhrnu lze zjistit nejen kolik utrácíte, ale dle dat z těchto věrnostních karet např. i kolik kg mouky nebo cukru kupujete- jestli se nepředzásobíte atd. Věrnostní karty v potravinářství totiž nemají žádný význam. Lidé nakupují v naprosté většině čistě podle aktuální nabídky, cen a dostupnosti obchodu).

KOLAPS

Nepochybně přijde citelná devalvace dolaru s důsledky pro mnoho dalších měn. Vyvolaný krach finančního systému založeného na virtuálních (ničím nekrytých) penězích vyeskaluje v růst cen komodit jako zlato a stříbro. Opakuje se situace ze 30. let, kdy ani exponenciální nárůst deficitů nezachránil ekonomiku.

V roce 2011 velice pravděpodobně dojde k největšímu kolapsu systému, jaký kdy kapitalistická éra zažila. Falešné účetní operace, bezcenná aktiva a ničím nekryté, neustále tištěné papírky vykonají své. Jakmile první trhliny zatím kamuflovaného skutečného stavu vejdou ve známost veřejnosti, povede to k hromadnému výběru vkladů. Vláda téměř jistě zareaguje sérií opatření ve formě limitace výběrů a bankovních transferů, zákazu nákupu drahých kovů, případně jejich konfiskace (jako za války). Zákonem vyhlásí porušení jakéhokoliv z pravidel za zločin.

Za této situace už nebude na světě člověka, který by ještě bankovnímu systému věřil. Dojde ke zmrazení pohybu kapitálu, dosud do nejvyšších obrátek štvaná spirála se zastaví a z ničeho stvořené stovky miliard, ba biliony dolarů vyústí v celosvětovou hyperinflaci…

Krach nepřijde z neznalosti ani chybného úsudku lidí stojících za tímto mechanismem. Oni ho ostatně stvořili a celou dobu řídili. Když se jim nehodil Glass-Steagalův zákon regulující moc investičních bank, tak ho nechali zrušit. Vědí, že to přijde, celou dobu k tomu směřují své kroky. Nemají co ztratit, naopak. Jak to? Protože jenom jedna globální vláda s jednou centralizovanou světovou bankou bude mít „patent“ na vyvedení ožebračených lidí na celém světě z krize. A o to jde!

 

Na tento článek naváže příspěvek ČEKÁ NÁS STANNÉ PRÁVO

Volně tématicky souvisí s článkem Globální hra na úspory

Zdroj: Global Research- Matthias Chang, Bob Chapman

Geld und Recht- Andreas Claus 

Penzijní reforma: http://www.blisty.cz/2010/10/12/art54917.html http://www.infowars.com/government-prepares-to-seize-private-pensions/

 

demonstrace.jpgNelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  8.05

Diskuze

David Vorovka

o politice, mezinárodní situaci, vojenství...
civ. foto.jpg
Oblíbenost autora: 6.78

O autorovi

Dlouhodobě se zabývám otázkami mezinárodní i české bezpečnosti, politickou situací ve světě a dalšími fenomény z historie a současnosti. http://www.facebook.com/david.vorovka

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031